Publikációk
Szabad ötletek 2006. május-június, III. évf., 10. szám ─ Hevül zár… Szabad ötletek 2009. január, VI. évfolyam 1. szám ─ Írni…, Nőnap 2007, Konzervatív őskövület Károgó 2006. október, XII. évfolyam 2. szám ─ Hevül zár…, Csurgó könnyeket… Károgó 2006. december, XII. évfolyam 3. szám ─ Szeretnivaló lány, Karácsony Károgó 2007. február, XII. évfolyam 4. szám ─ A tavasz: az ébredés, A tavasz: az alkonyat Károgó 2007. március, XII. évfolyam 5. szám ─ A Nő napjára Károgó 2007. május, XII. évfolyam 6. szám ─ Betegen Károgó 2007. november, XIII. évfolyam 1. szám ─ Egyensúly az egyetemen Károgó 2007. december, XIII. évf., 2. szám ─ A technikához, A Csevegésről Károgó 2008. február, XIII. évf., 3. szám ─ Lélegzel Szoftver rovat: I. Mozilla Firefox Híres személyek rovat: Diana hercegnő Károgó 2008. március, XIII. évf., 4. szám ─ Philozófia és Pszichológia Híres személyek rov.: Alfred Nobel Károgó 2008. április, XIII. évf., 5. szám ─ Candid levele Híres személyek rov.: Szinyei Merse Pál Károgó 2008. október, XIV. évfolyam 1. szám ─ Tristan und Isolde Híres személyek rov.: Charles Darwin Károgó 2009. március, XIV. évfolyam 4. szám ─ Írni…, Nőnap 2007 GeMa: Germanistisches Magazin 2008/2, 8. évfolyam ─ Liebe Bestellungsaufnehmerin…, …und doch das Geld Cikkek ─ Bertold Brecht: Die Kleinbürgerhochzeit ─ Ungarn liest Österreich + cikk rólam (Arnold Anita) Tószegi Tükör 2008. december, X. évfolyam 2. szám ─ Karácsony + cikk rólam: Bemutatjuk Hegedűs Csaba költőt Gamestar CD melléklet ─ Az igazi navarrista Gamestar 2009. július ─ Olvasói levél: Az olvasásról és a játékokról SZTE-reo 2009. április ─ A galéria Fulltükör 5 (2010-es antológia) 115. oldal: Sz INTERNET kalaka.com Kaláka Szépirodalmi folyóirat 2010. szeptember ─ A küzdelem és a remény 2010. október ─ Fa 2010 november ─ Dió 2011 január ─ Volt egy lány Deviantart.com ─ Lightspeed project, The gallery Fullextra.hu ─ Skizofrénia sziget, A folyónál, Írni, Sz, Múlt (filozofálás) Kristály, Irodalmi és képzőművészeti periodika 2010 december (XXI. évf. 3-4. szám, 128. oldal) http://kristalyakiosz.lapok.hu/ ─ A folyónál, Írni, Apámról, Egyensúly az egyetemen 2011 március (XXII. évf. 1-2. szám, 85. oldal) ─ Kulcs, Lélegzel Webstarts.com ─ The gallery, The flag of mor(t)ality (+Youtube.com), Lightspeed project Youtube.com ─ The flag of mor(t)ality 2008. április 14. → 22 arts című kiállítás megnyitója Károlyoi Mihály kollégiumban ─ A folyónál 2009. március 27. → Regióra, tv-s szereplés, a Szónokok című eposz bemutatása
Kritikáim/Vélemény kortárs művekről Pécsi Éva - Vakondtúrás fényesi Tóth János - Öt percre az édentől Mester Györgyi - Fehéren feketén, Haláli történetek, Vízió, Tisztítótűz Jenei Gyula - Ha kérdenéd Fetykó Judit - Ablakvitéz, Versek Kritikák/Vélemények műveimről Dr. Szőnyi György Endre - Szónokok eposz előszava Bocsor péter - Szónokokról (olvasható ezen a honlapon is) Hajdú Éva (Eskin) kritikája a Lélektani novellák című könyvemről a Gamestar magazin 2011 októberi számában. (111. oldal) :
,,Újra kezdő szerzőt köszönthetünk a rovatban, aki annyiban nem kezdő, hogy már rengeteget írt, mint az ebből a kötetéből is kiderült, emellett már verseskötetét is kiadták. Jelen kötetében novellákat is olvashatunk tőle, amelyeket bárki megismerhet a neten, hogyha meglátogatja a szerző honlapját (www.hegeduscsaba.sokoldal.hu) Mélázó, megfigyelő szemszögből írt novellákkal indul a gyűjtemény, amiket nem tartok szerencsés választásnak egy kötetbe, inkább blogposztnak valók – nagy valószínűséggel mindenki, amikor nagyon unatkozott, megfigyelte már a körülötte levő tárgyakat, és ebből a megfigyelésből próbált levonni valamilyen tanulságot. Ezek a novellák tehát nem nyújtanak egyebet néhány mélázó mondatnál. A többi elbeszélés már érdekesebb, bár az egyes alkotások végére nem írtam volna magyarázó szöveget, amiből az egyszeri olvasónak kiderül például az, hogy mi a LOL jelentése. Felesleges. Emellett nem ártana egy szerkesztővel megvitatni az egyes mondatokat, sok helyütt csikorgóak a kifejezések. Ettől függetlenül nem kell abbahagyni az írást, a kezdés ígéretes.
Összértékelés: Ígéretes kezdés és (már-már túl) sok mélázás 3/5”
Vörös Lóránd (Chavalier) véleménye a Sivatag, szerelem című kisregényemről a Gamestar magazin 2012 márciusi számában (109. oldal) :
,,Mindig különleges élményt jelent, amikor egy olvasónk írását vehetem a kezembe. Hegedűs Csaba saját kiadású kisregényén alig két-három óra alatt átrágja magát az ember, de emléke, mondanivalója sokkal tovább velünk marad. A történet központi alakja a szeme világát elveszített Jorge, aki a hozzá csapódott Evita társaságában átszeli a sivatagot, miközben jobban megismeri önmagát és az embereket egy ismeretlen korban, ismeretlen helyen. Az egyes szám első személyben elbeszélt eseményeket úgy igyekszik bemutatni a szerző, hogy a hangokra, az érintésekre, az illatokra és a mások által leírt látványra hagyatkozik, de időnként kiesik ebből a szerepből, és szarvashibákat vét vagy oda nem illő kifejezésekkel zökkenti ki az olvasót nyugodt ritmusából. Ha a világ végéig szeretnénk elgyalogolni, akkor egy pár kényelmes és strapabíró cipőre, valamint egy vándorbotra lesz szükségünk, ha viszont ugyanezt az utat írásban tennénk meg, és azt még publikálnánk is, akkor nem engedhetjük meg magunknak azt a luxust, hogy lemondunk a lektor és a korrektor társaságáról. Összértékelés: Van benne fantázia, ám rajta hagyta bélyegét a szerző tapasztalatlansága. 2/5
Linda gondolatai a honlap első négy verseskötetéről:
,,Az első kötet verseiről elsőre Petőfi ugrott be a 1840-es évek első feléből. Tetszenek az aprólékos leírások, jó, hogy vannak benne melléknevek, mert amiket mostanában láttam verseket, azok csak ilyen statikus, tényszerű megállapítások, amiknek nincs eleje és vége, vagy csak az egyik van. De itt látható a fonal is. A rímek is aranyosak, és találóak a költői képek. A ,,Fiatal költőtársaim” tisztára idézi a 19. századi hangulatot. A másodiknál már sokkal kidolgozottabbak a rímek, így jobb a dallama. Jól átgondoltak az ellentétek is, meg jó, hogy a gondolatok egységes szerkezetekben vannak. Tetszik a képvers.:)Ritka, aki szereti, és tiszteli a mi jó öreg magyar nyelvünket. A harmadiktól érezhető jobban, hogy sok dolog változott körülötted, és kezdted megtalálni a hangod, fura, hogy ez épp ilyen rendszerezett verslábakban nyilvánul meg. Vagyis jók a disztichonok, meg látszik, hogy lélektanilag ezek sokkal feltáróbbak, de valahogy ez nekem nem annyira ,,hihető”, mármint ha folyamatában nézem. A negyediknél a témaválasztásokon egyértelműen érződik hogy volt egy pont, amit átléptél, és a hangvétel az előzőkhöz képest is totál más. Ez a rész egy kicsit már helyenként József Attilára emlékeztet, persze inkább a korai évekből. Összességében érdekes így a négy korszakot egyben nézni. Az eposz tetszik, úgyhogy megérte az időt és az energiát, Úgyhogy gratulálok!" (2009 ősz) Dr Jeremy Parrott tanárúr A szoba című drámáról írt angolul véleményt az egyetemen, amelyet most lefordítottam: ,,Ez egy ígéretes mű. Úgy vélem, egyes szimbolikákat tisztábban kellene ábrázolnia, talán a jelenetek hosszabbá és kifejtettebbé tételével. Némely párbeszéd zavaróan hat a hirtelen beszédstílusbeli váltások miatt – A jelenet pokolbéli, de a szóhasználat fecsegés-szerű és túl hétköznapias. Javaslom drámai gondolatainak fejlesztése gyanánt Antonin Arnaud, francia drámaíró és teoretikus írásait, továbbá olyan német expresszionista drámaírókat, mint például Oscar Kokoschka, Ivan Goll vagy Georg Kaiser."
www.hegeduscsaba.sokoldal.hu
Tetszett ez az oldal? Mutasd meg az ismerőseidnek is!
|